Негативне ставлення до земельної реформи

 

Негативне ставлення до земельної реформи

(источник UBR)Ставлення аграріїв до вільного продажу землі в Україні здебільшого негативне, кажуть соціологи. Це підтверджують результати опитування жителів сільської місцевості та аграрних підприємств.

Селяни не хочуть земельної реформи через недовіру до держави: бояться взагалі залишитися і без оренди, і без паїв. Не хочуть ринку землі і понад половину великих сільгоспвиробників. Такі дані опитування, яке провело одне з консалтингових агентств. 15–20% аграрних підприємств - за формування ринку, але лише за певних умов. Зокрема, це пов’язано з останніми нововведеннями держави: наприклад, скасування компенсації ПДВ у разі експорту зерна. Вони переконані, держава чинить на них фіскальний тиск, щоб сільгоспвиробники залишилися без грошей на купівлю землі.

"Від того, що ми її продамо, куплять її не ті, хто будуть обробляти, а куплять ті, хто будуть здавати тим же селянам в оренду, але селянин буде ту суму, яку заплатили йому за всю землю, він буде платити за місяць, для того, щоб працювати на тій землі", - пояснює телеканалу UBR Микола Миркевич, президент Асоціації фермерів.

Побоювання аграріїв викликані і деякими спірними нормами законопроекту про ринок землі. Приміром, нинішня редакція забороняє купувати угіддя юридичним особам. Тож 16 тисяч сільгосппідприємств, які обробляють 18 мільйонів гектарів, будуть викинуті із земельного ринку.

"Чому це робиться? Можливо, через певні упередження, що в юридичній особі може бути іноземний капітал. І таким чином, якщо дати можливість юридичним особам купувати землю, то цю землю можна буде передати опосередковано у власність іноземних осіб", - каже Володимир Лапа, експерт аграрного ринку.

"Там неправильно працюють перехресні посилання, змінюється система щодо розпорядження правами на земельні ділянки, йдеться про права, які обмежені в часі. Тобто оренда", - вважає Максим Копейчиков, адвокат.

Нагадаємо, законопроект під робочою назвою "Про ринок землі" депутати планують розглянути восени. Це другий документ, який потрібен для скасування мораторію на угіддя. Перший – "Про земельний кадастр" Верховна Рада вже прийняла.Создан 20 авг 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником